• slide-1Vítá Vás klinika MM VET pod vedením MVDR. Jana Máry s 30 letou praxí v oboru.
 • slide-2Ke každému zvířátku
  přistupujeme individuálně.
 • slide-3V prostorách ordinace máme i salon pro psy.
 • slide-4Bezbariérový přístup.
 • slide-6Rentgenujeme co
  nejšetrněji - digitálně
 • slide-7Vstupní klinické
  vyšetření zdarma.

Cestování se psem na jih

Při cestování k moři do jižních krajin je potřeba myslet nejen na „papíry“ – čip, pas a platné očkování proti vzteklině – ale i na nástrahy, které na psa u moře čekají. Nejedná se jen o horko a riziko přehřátí, ale i o exotické nemoci, které se u nás nevyskytují, ale v krajinách jižně od ČR ano.

Těchto nemocí je několik: neznámější je asi srdeční červ, parazitická hlístice, která v dospělosti žije ve velkých cévách a může se dostat i do srdečních dutin. Její mikroskopické larvy přenáší komáři. Pes se tedy nakazí kousnutím infikovaného komára.

Další nemocí, kterou přenáší komáři, je leishmanióza. Původcem je parazitický prvok, který se v nakaženém psu množí v jeho bílých krvinkách, mízních uzlinách a dalších orgánech. Způsobuje trvalou, těžce léčitelnou infekci.

Klíšťata pak šíří podobnou nemoc, opět způsobenou parazitickými prvoky. Jedná se o babésiózu, která se projevuje rozpadem krve v důsledku množení parazitů v červených krvinkách.

Proto je před cestou důležité vybavit psa prostředky, které ho před infekcí ochrání: obojky či spot-ony, které odpuzují zároveň klíšťata i komáry jsou nejlepší k prevenci leishmaniózy i babésiózy, spot on stronghold navíc dokáže zabíjet larvy srdečního červa. Obojí je k dostání u nás v ordinaci.